Organise Brave Kids

Organise Brave Kids

in your city! Apply till 5th of November. 

Projekt Brave Kids wciąż się rozwija, coraz więcej dzieci spotyka się i wspólnie tworzy coś pięknego! Zaczęło się od spotkania trzech grup artystycznych we Wrocławiu podczas Festiwalu Brave w 2009 roku. W 8.edycji w 2017 roku wzięło udział 170 dzieci z 24 grup artystycznych, reprezentujących 17 krajów z 5 kontynentów. Brave Kids realizowany był już w 11 polskich miastach: Białymstoku, Krośnicach, Łodzi, Obornikach Śląskich, Przemyślu, Puszczykowie, Szczecinie, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Zagórzu Śląskim. W 9. edycji w 2018 roku w naszych warsztatach i spotkaniach uczestniczyło ponad 300 dzieci i młodzieży!!! 

fot. Piotr Spigiel

Projekt Brave Kids doceniony został również poza granicami Polski. W lipcu 2012 roku przedstawiliśmy ideę Brave Kids w głównej siedzibie UNESCO w Paryżu. W 2016 roku Brave Kids był częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Projekt uhonorowany został również tytułem „Społeczna inicjatywa roku” przyznawanym przez National Geographic Polska TRAVELER 2015.
Od 2016 roku Brave Kids odbywa się także w innych krajach. W 2016 roku dołączyły dwa miasta: Achalciche w Gruzji i Koszyce w Słowacji, a w 2018 roku Żydaczów (Ukraina), Bukareszt (Rumunia) i Tbilisi (Gruzja).

W 2017 roku, jako jedyna polska organizacja wiodąca, otrzymaliśmy dotację z programu Kreatywna Europa w komponencie Kultura.

W 2018 roku zainicjowalismy pilotażowy projekt BRAVE KIDS TOGETHER, który włącza do naszych działań dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. 

Zapraszamy do współorganizacji tego wyjątkowego edukacyjno-artystyczno-społecznego wydarzenia!

Czekamy na Brave Kids w Waszym miescie! Podzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem, pomagając w organizacji i krok po kroku prowadząc Wasz zespół przez szczegóły produkcji. Zaprosimy do projektu doświadczonych instruktorów i instruktorki Brave Kids oraz grupy artystyczne. Przeprowadzimy ich rekrutację, przygotujemy i pomożemy zorganizować ich międzynarodowy przejazd do Twojego miasta.

Jeśli reprezentujecie organizację, która działa w zakresie edukacji artystycznej i chcielibyście ugościć w swojej społeczności dzieci i młodzież Brave Kids, podzielcie sie swomi pomysłami i skontaktujcie z nami. 
Każdy może do nas dołączyć i mieć wpływ na przebieg i rozwój Brave Kids!

Dodatkowe informacje: [email protected]

NAPISZCIE do nas, a my przekażemy szczegóły współpracy z naszym Stowarzyszeniem przy organizacji Brave Kids w Waszym mieście!

NABÓR TRWA DO 5 LISTOPADA 2018!!!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://goo.gl/forms/f1bRa2LVQcBKo6Hs1

Aktualności