Dziękujemy!

Dziękujemy!

za Brave Kids 2017

 

GRUPY ARTYSTYCZNE :

I etap w Białymstoku:

Gruzja -Zahessi 5 - Fifth Zurab Anjaparidze Art School
Lider: Tamar Aragvishvili

Litwa - Folk Dance Ensemble Seltinis
Lider: Julija Muningienė

Polska, Krasne - Group RIDETO from Children’s Home in Krasne (Janusz Korczak Centre for Educational Care Services)
Lider: Urszula Borkowska

Słowacja - Foundation Good Romani Fairy Kesaj
Lider: Martina Koptová
 

I etap w Koszycach:

Brazylia - More Paths
​Lider: Flavia Bittencourt

Indie - Sarvam Foundation
Lider: Ranjini Nair

Polska, Wałbrzych - Songs and Dance Group Wałbrzych
Leaders: Anastazja Grzeszak, Sylwia Salamaj

Ukraina, Lwów - ”Under the Bridge”
Lider: Svitlana Manita

I etap w Przemyślu:

Meksy - Little Bees
Lider: Ammi Hidai

Polska, Warszawa - Hope4Street
Lider: Julia Powierza

Rumunia, Salcia-Tudor -The Buds
Lider: Gica Paraipan

Ukraina, Charków - Novy Kadr
Lider: Kateryna Usmienstseva


I etap w Wałbrzychu

Mołdawia - Reverence Dance School
Lider: Iulia Ursan

Maroko - Youth Association for Culture and Development (YACD) Aissawa Kids
Lider: Khalid Bentyeb

Polska, Wałbrzych - Club Cordex
Lider: Andżelika Toborek

Turcja - Group TFD (Turkish Folk Dancers)
Lider: Nalan Sarikabak

 

I etap w Warszwie:

Iran - Donya Children’s Research Institute
Lider: Naghmeh Limooee

Polska, Warszawa - Youth Cultural Practitioners
Lider: Madina Demilova

Ruunia, Pitești - The Song and Dance Show Group
Lider: Violeta Vacaru

Rosja, Yakutia, Sakha Republic - The Arctic
Lider: Svetlana Fedorova

 

I etap we Wrocławiu:

Gruzja, Tblisi - Caritas
Lider: Rusudan Oniani

Kenia - Koinonia Children Team
Lider: Peter Kipngetich Cherono

Polska - Colourful Children
Lider: Elmelda Mashingo, Ewelina Dublanska

USA - CircEsteem
​Lider: Viviane Clement

 

INSTRUCTORZY ARTYSTYCZNI:

Ewa Hubar, Jolanta Sikorska, Magdalena Nykiel, Marcin Misiura, Nataša Cápová, Mary Sadowska, Ilona Krawczyk, Creo Kellab, Kasia Venka Godlewska, Mateusz Mefo Godlewski, Kasia Timingeriu, Gabriel Almagro


REŻYSER Wieliego Finałowego Spektaklu Brave Kids
Jacek Timingeriu

SCENOGRAFIA Wielkiego Finałowego Spektaklu:
Barbara Szymczak
Maria Porzyc

REŻYSER ŚWIATŁA
Wojciech Maniewski

BRAVE YOUTH
Leo Lau Chung Chak (BK 2012, Hong Kong)
Wong Chau Yi (Helen) (BK 2013, Hong Kong)
Ali Al-Hasani (BK 2011, Palestine)
Michaela Komarova (BK 2015, Slovakia)

 

WOLONTARIUSZE:

w BIAŁYMSTOKU

Asia S.
Basia J.
Patrycja K.
Gosia A.
Ola S.

w KOSZYCACH

Tomáš L.
Jakub S.
Matej M.
Martin V.
Jakub H.
Katarína S.
Zuzana M.

w PRZEMYŚLU

Kacper K.
Michał K.
Aleksandra D.
Daria J.
Anna M.
Anna B.
Martyna P.
Gabriela A.
Justyna Z.
Daria L.
Magdalena R.
Julia D.
Viorica A.
Milena M.
Wiktoria K.

w WAŁBRZYCHU

Sebastian S.
Karolina L.
Natalia S.
Zuzia P.
Natalia K.
Jakub F.
Janusz U.
Wojtek B.
Martyna G.
Martyna Ś.
Inez S.
Maria B.
Kamila M.
Wiktoria M.
Weronika D.
Emilia F.
Jakub R.
Lila S.
Karolina S.
Nikola P.
Maya S.
Elżbieta D.
Dominika F.
Anabel C. P.
Irene F. B.

w WARSZAWIE

Marta P.
Hanna M.
Julia K.
Kasia I.
Anastasiia T.
Kinga T.
Agata B.
Ewa C.
Agata S.
Aleksandra G.
Olgierd K.
Cezary K.
Kuban T.
Daria C.
Katarzyna Ś.

we WROCŁAWIU

Izabela W.
Patrick K.
Michał S.
Roman S.
Aleksandra J.
Marzena G.
Jędrzej W.
Karolina L.
Shewan A.
Darya K.

RODZINY GOSZCZĄCE:

w Białystoku

-Prokopiuk
-Andruszkiewicz
- Daniluk
-Sałaban, J.
Snarska
-Maszkowska
-Laskowska
-Jurowczyk
-Szabałowska - Koczuk
-Myślińska, Maślanka
-Sałaban, A.

w Koszycach:

-Parkanská
-Šoltisová
-Danihelová
-Lundegard
-Szekely
-Jopek
-Hurná
-Dojčáková
-Andiľová
-Lashkay
-Zentko

w Przemyślu:

-Betleja
- Domańska i Domański
- Fil
- Kasprzyk
-Kuźniar
- Kosicka i Kosicki
-Koterbicka
- Paśko
-Pankiewicz
-Róg
-Sielska i Sielski
-Wiech
-Winiarczyk

w Wałbrzychu:

-Jagiełło
-Kowalczyk-Kokoszka
-Latkowscy
-Derkacz
-Lewis
-Laszkiewicz
-Francuziak
-Skrzypnik
-Lulkowscy
-Sawicka
- Bachusz-Ślazińska i Ślazińscy
-Adamscy
-Walendzik
-Małek
-Sałamaj

w Warsawie:

-Cichowicz
-CHROBAK
-SKOCZELAS i RACZKOWSKI
-BENDERA i KOPER
-GRAD                    
-DURAJ-KAROLAK i KAROLAK
- KORNALEWICZ                
-CWALINA-ŚLIWIŃSKA i ŚLIWIŃSKI
-ZINIEWICZ
- ZIELIŃSKA                  
-WANGRAT
- SOKOŁOWSKA

we Wrocławiu

-Kalbarczykowie
-Jędrzejczakowie
-Moskwa
-Stasieńko
-Uczkiewicz, Joczyn
-Stankova
-Dubas
-Szymańscy
-Bagrowscy
-Tarczyńscy
-Wołoszyn
-Łęcka
-Uridia


ORGANIZATORZY BRAVE KIDS 

Białystok
Fundacja Teatr Narwal oraz Stowarzyszenie Widok

-Łukasz Szczepański – Chief Organizer
-Anna Żebrowska - Host Families Coordinator
-Anna Sałaban - Volunteers Coordinator
-Katarzyna Siwerska - Volunteers Coordinator
-Joanna Sałaban - Leader of Volunteers

 

Koszyce
Stowarzyszenie Haliganda

-Roman Sorger – Chief Organizer
-Nikola Šoltésová – BK Coordinator
-Radka Neubertová – Host Families Coordinator
-Miriam Vargočková – Volunteers Coordinator
-Karolína Dienesová – Manager
-Michaela Komárová – PR

 

Przemyśl
Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM

-Magdalena Pardel – Chief Organizer
-Hanna Trefler, Monika Fedyk - Host Families Coordinators
-Agata Zawada - Volunteers Coordinator
-Viorica Alexandru, Aneta Mistelska - Leaders Program Coordinators

 

Wałbrzych
Fundacja “EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej

-Magdalena Sawicka – Chief Organizer
-Małgorzata Skrzypnik - Host Families Coordinator
-Anabel Carrion Pichaco, Irene Fernández Bermúdez - Leaders Program Coordinators
-Maya Sawicka - Brave Youth Program Assistant
-Karolina Lewis, Sebastian Stalka - Leaders of Volunteers

 

Warszawa
Fundacja Świat Na Wyciągnięcie Ręki

-Aleksandra Ośko - Chief Organizer
-Martyna Gołębiewska, Jan Oliński – Volunteers Program coordinators
-Iwona Cichowicz - Host Families Coordinator
-Marta Wnukowska, Ola Brożyna – Brave Team

 

Wrocław
Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła

-Grzegorz Bral - Artistic Director
-Justyna Warecka - Executive Producer
-Iwona Stankova - Program Manager
-Kathy Lawson - Artist Liaison
-Michał Patyna - Logistics
-Laryssa Kowalczyk - Host Families Coordinator
-Marta Kochanowicz - Volunteers Coordinator
-Agata Mikołajczyk – BK in Oborniki Śl. Coordinator
-Iza Wołyniak – Manager of BK in Oborniki Śl.
-Malika Murzagali, Sara Sterpellone - EVS Volunteers
-Kamila Magnowska - Chief Accountant
-Marcin Prokopowicz - Technical Manager
-Mateusz Nawrocki, Aleksandra Palus, Katarzyna Wiązowska - Zespół PR EXPERT

 

W IMIENIU ORGANIZATORÓW I UCZESTNIKÓW PRAGNIEMY SZCZEGÓLNIE GORĄCO PODZIĘKOWAĆ:

 

-Edyta Bubińska, Wiceburmistrz Kudowy Zdrój

-Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla

-Pamnella DeVolder, Konsul ds. Prasy i Kultury Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie -Rafał Dudkiewicz, Prezydent Wrocławia

-Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy

-Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego

-Piotr Maziarz, Burmistrz Kudowy Zdrój

-Katarzyn Mrzygłocka, Poseł na Sejm RP

-Zygmunt Nowaczyk, Wiceprezydent Miasta Wałbrzych

-Arkadiusz Poprawa, Burmistrz Obornik Śląskich

-Michał Sołowow, Honorowy Konsul Generalny Rumunii

-Dr. Roman Szełemej, Prezydent Miasta Wałbrzych

-Viorica Alexandru, Iniţiativa Cetăţenilor Seniori, Brăila, Romania

-Dorota Barańska, Sirbud, Hotel & Restauracja Maria w Wałbrzychu

-Adriana Bariová, Riaditeľka Spojenej školy Čordákova

-Katarzyna Bernaś, Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” w Boguszowie Gorcach

-Marek Biernacki, Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju, Skansen w Pstrążnej

-Joanna Błaszczyk, Wicedyrektor Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu

-Piotr Borkowski, Kinga Adach, Kudowskie Centrum Kultury i Sportu

-Jarosław Broda, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocław

-Ilona Agata Brożek, Dyrektor Wrocławskiego Klubu Anima

-Jarosław Buzarewicz, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”

-Krzysztof Brosig, Ronal Polska

-Janusz Czarski, Dyrektor Centrum Kulturalnego w Przemyślu

-Elżbieta Dardzińska, Dominika Floryan

-Urszula Drabik, ZPC Śnieżka S. A. w Świebodzicach

-Jacek Drejer, Magdalena Legierska, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

-Sabina Drozd, Wrocławski Klub Anima

-Mgr Mariola Dudziak, Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu -Aleksandra Durkalec-Rzepka, Dyrektor OSiR w Obornikach Śl.

-Magdalena Dubas

-Piotr Duniewski, Uniwersyteckie Centrum Kultury

-Małgorzata Dworakowska-Staszkiewicz, Pijalnia Czekolady E.Wedel

-Karolina Dziewońska, Karolandia

-Marek Fedoruk, Burmistrz Szczawna Zdroju

-Katarzyna i Robert Francuziak, Dekoracje Emi Bal

-Róbert Galovics, Riaditeľ Konzervatória J.Adamoviča

-Mariusz Gawlik, Wałbrzyskie Centrum Sportowo–Rekreacyjne „AQUA–ZDRÓJ”

-Barbara Gebler-Wasiak,  Dyrektor Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe

-Olga Gordiejew, Wojciech Kujałowicz, Polskie Radio Białystok

-Dr Guadalupe Gonzalez Esquivel, Lektor języka hiszpańskiego

-Julieta Gonzalez-Springer

-Denisa Havrľová

-Chiel Huzink, Gerrit Vincent, Twentebelt Poland Sp. z o.o.

-Anna Iwanowska

-Magdalena i Kartikey Johri, właściciele Masala Indian Restaurant

-Dali Kasashvili, Dyrektor Domu Kultury w Tsagveri

-Magdalena Klimcza, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczawnie Zdroju

-ppłk SG Grzegorz Kłębek, Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Przemyślu

-Ewa Kosicka, prezes Spółdzielnia Kozanów IV

-Ing.Mgr.Lenka Kovačevičová, Starostka mestskej časti nad jazerom

-Jana Kowalova, Organizacja Kona

-Janusz Kozłowicz, Tomasz Malik, Urząd Miejski w Szczawnie Zdroju

-Monika Litwin, Atelier Fryzjerskie

-Danuta Lulkowska, Anielcia Zakład Krawiecki

-Gabriela Łukomska, Targpiast

-Remigiusz Maciupa, Wioska Fantasy w Kuńkowcach

-Marzena Mania, WersorBarbora Meššová

-Mariusz Misiuna, Dyrektor Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

-Cezary Morawski, Dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu

-Halina Muszak, Dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury

-Dr Katarzyna Niziołek, Pełnomocnik Rektora ds. Uniwersyteckiego Centrum Kultury

-Peter Novák, Dekan farnosti KVP

-Renata Nowakowska, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w Przemyślu -Renata Nowicka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka Pod Atlantami” w Wałbrzychu

-Piotr Nowicki, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu -Jarosław Pilecki, Arte Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna w Bielawie

-Jolanta Rożak-Turowska, Prezes Targpiast

-Mariusz Rzepecki, Grupa Wałbrzysko-Kłodzka Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe -Małgorzata Sidorowicz

-Magda Sokołowska

-Ildiko Szegedyová, Kultúrne centrum Jazero

-Dr hab. Leszek Szenborn, Prof. Nadzw., Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu

-Krzysztof Szewczyk, Andrzej Welc, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu

-Piotr Szewczyk, Szkoła Tańca Cordex w Wałbrzychu

-Małgorzata i Sławomir Skrzypnik, Diagnostyka B.S.S Auto Serwis

-Alicja Szulc

-Henryk Szymański, Kierownik Oddziału Dziecięcego Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

-Anna Szymik, Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu

-Zaza Tamarasvili, Zespół Twierdzy Rabati

-Dr Paweł Trefler, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu -Maria Tucka, Przewodnicząca Zarządu Związku Ukraińców w Przemyślu

-Joanna Warecka, Joanna Wysoczańska, Marcin Rosiński, Stowarzyszenie Żółty Parasol

-Rafał Wiernicki, Magdalena Woch, Zamek Książ w Wałbrzychu

-Robert Zajac

-Artur Zalcman, Firma EDEN

-Anna Zieniewicz, Dyrektor Domu Dziecka w Krasnem,

-Małgorzata Ziober, Dyrektor SP5 w Przemyślu

-Anna Żabska, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia w Wałbrzychu

-Eiji Takeichi, Grzegorz Górski, Toyota Manufacturing Motor Poland

-Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

-Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok

-Klub Chłodna 25

-Południk Zero

-Restauracja Skamiejka

-Uniwersytet w Białymstoku

-Súkromné gymnázium Futurum

-Sztab Generalny Wojska Polskiego